Hlavní město Rakouska láká do země ročně několik set tisíc návštěvníků lačnících po historii, módě, gastronomických lahůdkách i umění. V roce 2001 bylo centrum Vídně zapsáno mezi historické dědictví UNESCO. A není se čemu divit! Kdo by neznal podivuhodný Hunderwasserhaus tančící v nejrůznějších tvarech a barvách se zelení vyrůstající ze všech koutů budovy, nebo sousední KunstHausWien. Tento skvost vytvořený v letech 1983-1986 architektem Friedensreichem Hundertwasserem byl postaven bez použití jediného kousku umělé hmoty – pouze za použití cihel a dřeva.

  • Vzdálenost Praha - Vídeň: 346 km
  • Vzdálenost Brno - Vídeň: 144 km
  • Průměrná cena vstupného: 8€ dospělý, 4€ dítě
  • Průměrná cena *** hotelu: 750 - 2000Kč osoba/noc (objednat ubytování)
  • Průměrná cena hostelu/ubytovny: 200 - 750Kč osoba/noc
  • Cesta vlakem Praha - Vídeň- Praha: 1200 Kč
  • Cesta autobusem Praha - Vídeň- Praha: 950 Kč
  • Oběd ve Vídni pro jednu osobu bez nápojů: 10 - 25€

Pokud míříte do Vídně za historií, vydejte se rovnou po stopách největších evropských panovníků. Navštivte barokní zámky Schönbrunn a Belvedere, poznejte bývalé císařské panství Hofburg, ve kterém je nyní zbudováno muzeum připomínající slávu císařské dynastie. Milovníky zvířat a jezdeckého sportu tady nadchne Španělská jízdárna – vysoká jezdecká škola se světoznámými lipicány. Nenechejte si ujít ani nejnavštěvovanější vídeňské muzeum Albertina.

Dalším nej, kterým se Vídeň chlubí, je jeden z největších kulturních areálů světa – Muzejní čtvrť. Kromě Muzea moderního umění, Leopoldova muzea a Umělecké haly se zde rozprostírají desítky vyhlášených restaurací, designových barů a kaváren, obchodů i architektonických skvostů – a to vše na ploše zabírající 60 000 m2.

Vídeň je zkrátka metropolí, jakou má být – historická, moderní, s múzami schovávajícími se v útulných koutech místních kaváren. A to jste z Vídně zatím ochutnali jen kousek...

Vídeň - památky

Vídeň je úchvatné historické město, které toho může svým turistům nabídnout opravdu hodně. Budete-li chtít navštívit všechny významné a zajímavé památky nacházející se ve městě, nezabere vám to ani příliš času, protože většina z nich se nachází poblíž centra Vídně. Většina památek je z císařského období, kdy byla Vídeň centrem celého Rakouska-Uherska.

Prater

Centrum zábavy a odpočinku Prater se nachází v stejnojmenném parku a založeno bylo již roku 1766 Josefem II. Zábavní centrum je v provozu od poloviny března do konce října a jeho dominantou je obrovské ruské kolo.

Zámek Schönbrunn

Se záměrem překonat velkolepou stavbu zámku ve Versailles byl architektem Nicolou Pacasssim navrhnut zámek Schönbrunn. Povedlo se a úchvatný zámek dnes patří mezi nejnavštěvovanější památky v celé Vídni.

Hundertwasser

Ve Vídni jsou celkem čtyři budovy od rakouského umělce Friedricha Hunderwassera, čz nichž každá je nezapomenutelný originál. Především činžovní dům Hundertwasserhaus je legendou a nesmíte jej při vaší návštěvě vynechat!

Albertina

Albertina je nejen vídeňská památka, ale i galerie. Celý komplex Albertiny se skládá ze čtyř menších objektů. Základem je palác, ke kterému přilehá krásný Augistiánský klášter. Budete uchváceni krásou budov i děl vystavovaných v galerii.

Stephansdom

Uprostřed historického středu Vídně  na náměstí Stephansplatz stojí gotická katedrála Stephansdom. Kromě možnosti vyjít si 343 schodů vysokou věž obrovského chrámu, můžete zkusit také místní katakomby.

Zámek Belvedere

Zámek Belvedere je druhým největším vídeňským komplexem, jehož historie sahá až na začátek 18. století. Můžete se kochat krásami zdejšího interiéru, ale také obrovské zámecké zahrady. V dolní části zámku má sídlo muzeum barokního umění.

Hofburg

Sídlo rakouského prezidenta vás překvapí různorodostí uměleckých stylů. Nejen to je důvodem toho, že Hofburg patří mezi nevyhledávanější turistické atrakce v celé Vídni. Uvidíte největší klenotnici, knihovnu a nespočet muzeí.

Samostatnou kapitolou jsou vídeňská muzea. Najdete zde bohatou nabídku stálých expozic vztahujících se k Rakousku, ale i řadu aktuálních výstav světového i regionálního  významu. Navíc budete určitě příjemně překvapeni rozumnou cenou vstupů.