Rakousko vám samozřejmě jako vyspělá země nabízí nespočet různých hotelů, penzionů či kempů. Vyberete si ať už jedete kamkoliv.

Hotely

S ubytováním v hotelu se setkáte zejména při dovolené pořádané cestovní kanceláří a nejvíce pak ve větších městech, jakými jsou Vídeň, Innsbruck nebo Salzburg. Hotely jsou tříděny do kategorií pomocí hvězdiček stejně jako v České republice. Ceny hotelů se liší podle oblastí - vyšší ceny čekejte ve městech a významných lyžařských střediscích. Většina hotelů má v ceně zahrnutou kontinentální snídani a místní poplatky. Za dvoulůžkový pokoj ve tříhvězdičkovém hotelu zaplatíte mimo sezónu od 50 do 90 EU, v sezóně se ceny navyšují až o 50 EUR za noc a pokoj. Rakouská pečlivost se projevuje i v nabízeném ubytování. Pokoje jsou čisté, vybavené ručníky a nejnutnějšími hygienickými potřebami. Tříhvězdičkové hotely a hotely vyšší kategorie nabízejí připojení k internetu a nadstandardní služby. V horských střediscích není výjimkou zařizování ski pasů přímo na recepci.

Penziony

Penziony představují v Rakousku nejoblíbenější a nejčastější způsob ubytování. Velmi často se také jedná o penziony rodinné, kdy v jednom ubytovacím zařízení pracuje celá rodina. A ne že by to bylo na škodu – ba právě naopak! Většina penzionu nabízí tzv. B&B (Bed and Breakfast), v doslovném překladu postel a snídani. Ceny se liší od kvality penzionu, ty standardní se pohybují k 30EUR za noc a osobu. Cena v sezóně a mimo sezónu se příliš neliší. V rámci penzionů máte často možnost pronajmout si i apartmány, ve který se nenabízí stravování, ale je k dispozici zařízená kuchyňka a minimálně 4 lůžka.

Priváty

Podobně jako v penzionech se jedná o ubytování v rodinném prostředí a stejně tak i s velice přívětivým „personálem“. Priváty najdete po celé zemi a poznáte je nejčastěji přímo na místě s nápisy „Zimmer Frei“. Nabízejí buď ubytování se snídaní, nebo bez stravy. Pokud pro vás cestování s nezajištěným ubytováním není to pravé, můžete se obrátit na české cestovní kanceláře, které nabízejí ubytování v soukromí nebo přes internet navštívit agentury zahraniční. Priváty se také objevují jako ubytování během tzv. agroturistiky. V tomto případě se kromě ubytování na statku účastníte i každodenní práce, jako např. dojení krav, stloukání másla a dostanete se i do kontaktu s domácími zvířaty. Tento způsob ubytování je vhodný pro milovníky přírody, klidu a pro rodinnou dovolenou.

Kempy

Zejména pro milovníky letních sportů je vhodným způsobem ubytování kemp. Kromě speciálně upravených areálů se sociálním zařízením je možné kempovat i v obytných vozech mimo kempinkové plochy, pokud tomu není zakázáno – jako např. v národních parcích. O kvalitu kempů a spokojenost turistů se stará Österreichischer Camping Club (ÖCC) a Camping- and Caravaningclub Austria (CCA).