Pokud se zajímáte o možnost bydlení v Rakousku, už nemusíte spoléhat pouze na rakouské zdroje přímo na místě. Díky internetu máte nyní unikátní příležitost najít si vhodnou nemovitost ještě z ČR. Nemusíte tak nikam jezdit, stačí si z pohodlí domova vybrat dům či byt, který se vám bude líbit, a můžete si jej po prohlédnutí také zakoupit. Koupě nemovitosti v Rakousku ale samozřejmě není omezena pouze na ty, kdo chtějí v zemi pobývat. Nemovitosti můžete brát čistě jako investici, Rakousko je oblíbenou turistickou destinací, a koupený byt či dům můžete snadno pronajmout.

Kdo může koupit nemovitost v Rakousku?

Ještě před nedávnem byl nákup domů a bytů v Rakousku podmíněn založením firmy, na níž musely být nemovitosti napsány. Nyní je tomu ale již jinak a nemovitost si může koupit kterýkoliv český občan, bez jakýchkoliv dalších komplikací a byrokratických zádrhelů. Vstupem České republiky do Evropské unie se situace změnila a čeští občané mají nyní stejné podmínky jako Rakušané.

Můžete si nyní koupit cokoliv a kdekoliv, do hry však do jisté míry vstupují konkrétní spolkové země Rakouska. Každá z nich má pro nákup nemovitostí trochu jiné podmínky: některé úřady požadují, aby kupující měl na adrese trvalé bydliště, nebo zakazují nemovitost používat jako rekreační objekt. Nařízení se v tomto ohledu mění a vyznat se v právních předpisech může být komplikované, proto se vyplatí využít služeb některé z realitních kanceláří, které se specializují na zahraniční trh. U realitek si můžete být jisti tím, že vše proběhne podle pravidel zákona a nenastanou žádné komplikace.

Proč koupit nemovitost v Rakousku?

Rakousko je nádherným místem na bydlení. Jde o velmi čistou, ekologicky žijící zemi, s ideálními podmínkami pro život. Koupě nemovitosti v této zemi je navíc i velmi výhodnou investicí. Rakousko je nejoblíbenější zimní turistickou destinací a byty či domy umístěné blízko některému z vyhlášených lyžařských resortů jen nabývají na ceně. V létě je zase Rakousko oblíbeným cílem cykloturistů a golfistů. Pokud tedy neplánujete celoroční bydlení, můžete svou nemovitost snadno pronajmout.