Jen těžko budete hledat místo, na kterém strávit pestrobarevnější letní dovolenou, než právě v Rakousku. Jestliže namítnete, že této nádherné středoevropské zemi chybí přísun mořské vody, nabídneme vám křišťálově čistou hladinu horských jezer. Pro aktivní dovolenou je vyžití více než vhodné – vysoké hory protkané stovkami kilometrů cyklistických stezek, nekonečná golfová hřiště, divoké řeky vhodné pro adrenalinové sporty i odpočinkové horské wellnes v designových komplexech.

Rakouská jezera

Jedním z nej, které Rakousko nabízí, je nespočet křišťálově čistých horských jezer. Mezi nejoblíbenější turistické rezorty patří Weissensee – jezero s téměř pitnou vodou. Kromě plavání a vodních sportů je Weissensee vyhledávaným cílem milovníků potápění. Oblast byla vyhlášena národním parkem a získala prestižní evropské ocenění za turistiku a životní prostředí. Pěší turistiku si tady vychutnáte na 200km dlouhé stezce pro pěší, 12 trasách pro běžce a 9 cestách určených pro nordic walking skrze národní park.

Prohlídku hlavního města Vorarlbergu, Bregenz, spojte s návštěvou úchvatného jezera Bodensee – třetího největšího jezera Evropy.

Jedno z nejoblíbenějších jezer Rakouska je Zell am See ležící v samém srdci Rakouska. Kromě možnosti letního lyžování si vychutnáte nekonečné a dobře upravené turistické stezky, širokou nabídku rekreačních i adrenalinových sportů včetně paraglidingu. Navštívit můžete největší ledovou jeskyni světa – Eisriesenwelt.
Region Mondseeland nabízí nejenom skvělou přírodu pro rekreační sporty, ale také dvě jezera Mondsee a Irrsee, která se nabízejí ke koupání, vodním radovánkám i rybaření od května do září. Průměrná teplota vody je v letních měsících 27̊ C.

Solná komora – Salzkammergut

Mezi Mozartovým Salzburgem a klidnými lázněmi Bad Isch leží oblíbené turistické letovisko Fusch am See, ideální místo pro objevování krás Solné komory a jejího okolí. Oblast Solné komory nabízí křišťálově čisté horské řeky, hluboké lesy a 76 zářících jezer. Mezi nejčastěji navštěvované se řadí Traunsee, druhé největší jezero Solné komory. Každý květen jeho vody zaplní 700 námořníků se svými regatami, aby se zúčastnili soutěže Allianz Traunsee Week.

Křížem krážem po Orlí stezce

Nejznámější trasou pro pěší je jednoznačně Adlerweg Trail. Třísetkilometrová cesta spojuje města St. Johann v Tirolsku a St. Anton v Arlbergu. Celkově je cesta rozdělena do devíti základních etap podle obtížnosti – nejčastěji se setkáte s červeně označenými stezkami, tzn. střední obtížností.

Golf

Rakousko je skvělou zemí pro milovníky golfového sportu. Kde jinde si užít prvotřídní hřiště obklopená majestátní horskou přírodou. Je to způsob, jak skutečně zregenerovat své unavené tělo! Jen v oblasti Solné komory najdete na 8 golfových klubů – Ausseerland Golf Club, Attersee Weyregg Golf Club,  Drachenwand Golf Club, Franz Laimer Golf Academy, Mondsee Golf Club, Traunsee Golf Club, Salzburg-Fuschl Golf Club a v neposlední řadě Salzkammergut Golf Club, který patří mezi rakouské golfové kluby s nejstarší tradicí.

Skvělou kulisu přírody a prvotřídní zařízení nabízejí také golfové kluby v oblasti Tirolska. Navštívit můžete např. jeden z následujících – Schwarzsee Golf Club, Eichenheim Golf Club, Rasmushof Golf Club, Golf- & Countryclub Lärchenhof, či devítijamkové nebo osmnáctijamkové hřiště, které nabízí golfový klub Kitzbühel. Ceny v sezóně se pohybují za hru od 20 do 70 EUR.

Letní lyžování na ledovci

Přemýšlíte-li i v letních měsících, kam vyrazit za lyžováním, vězte, že nejbližším místem je rakouský ledovec Hintertux, který nabízí sněhovou pokrývku 365 dní v roce. Kromě sjezdovek a 14 kilometrů dlouhé trasy pro běžkaře nabízí i osvětlenou tříkilometrovou sáňkovací dráhu. Po celodenním lyžování máte možnost vychutnat si turnaj v tenisu, golfu nebo odpočinek ve venkovním bazénu.

Trocha adrenalinu do žil

Mezi nejoblíbenější adrenalinové sporty, které se na území Rakouska nabízejí, patří jednoznačně horolezectví, parašutismus, potápění, kajakářství či paragliding. Pokud nejste typ pro létání ani šplhání po horách, vyzkoušejte adrenalinové sjíždění rakouských řek. Jejich obtížnost zahrnuje všechny stupně od WW1 po WW4. Snad nejvyhledávanější rakouskou řekou za účelem raftingu je Salza pramenící pod horou Goller. Překrásnou cestu přírodou nabízí řeka Steyer, což ukazuje už samotný start trasy pod Strombodenskými vodopády. Jednou z vodácký třešniček a složitější trasou je řeka Enns pramenící ve Vysokých Taurách s výhledem na ledový masiv Dachstein.

Poznejte Rakousko po vodě

Nejste-li fanouškem adrenalinových sportů, ale i přesto byste se rádi vydali po Rakouských řekách, využijte nabídek cestovních kanceláří a vyrazte na poznávací plavby. Mezi nejčastější okruhy patří romantická plavba po Dunaji zahrnující nejenom Vídeň, ale také historická města Linz, Regensburg, Pasau a v některých případech i maďarský Budapešť.