Jestliže hledáte prvotřídní wellness, špičkovou úroveň ubytování i doplňkových služeb, vyzkoušejte lázně v Rakousku. V zimních měsících se k odpočinku a regeneraci celého těla přidává také možnost užít si zasněžené vrcholky alpských gigantů.

Termální lázně pro váš odpočinek

Jedinečnou oázou klidu a lázeňství představuje Burgenland na rakousko-slovensko-maďarských hranicích. Tato oblast je bohatá na termální vody, národní parky, gastronomické delikatesy i bezkonkurenční vína. Místní obyvatelé se inspirovali lázněmi starých Římanů a využili přírodní zdroje jak to jen šlo. Nabízejí navíc tzv. Rajskou zahradu, která nabízí 365 dní v roce nudistickou saunu, bazény, perličkové koupele a 5 000 m2 travnatých ploch. Jedny z nejstarších lázní jsou Bad Tatzmannsdorf. Slatinné zábaly, perlivé a termální vody jsou třemi klíčovými elementy pro léčbu a usnadnění problémů se srdcem a pohybovým aparátem. Sluneční lázně vhodné zejména pro lázeňské pobyty s dětmi nabízí Lutzmannsburg.

Tyrolské lázně

Nejmodernější lázně Rakouska, Aqua Dome, najdete v Ötztalu. Při stavbě této jedinečné perly byly použity výrazné prvky dřeva, kamene a světla. Jedinečná architektura koresponduje s okolní krajinou a nabízí aktivní odpočinek. K dispozici je termální dóm Ursprung, tepelná zóna, sauna, nádrž se slanou vodou, masážní nádrž nebo vřídelní nádrž.

Relaxace v Korutanech

V zimě se Korutany stávají oblíbeným cílem milovníků lyžování a adrenalinových sportů. Po denním řádění na zasněžených svazích je tu pak možnost, jak zrelaxovat nejenom unavené tělo, ale také duši. Warmbad Villach je prvotřídní komplex lázeňských areálů s wellness centrem, několika bazény s termální vodou, relaxačním a rehabilitačním centrem a v neposlední řadě i s bláznivým světem místního aquaparku.

Poměrně mladé lázně zastupuje Bad Bleiberg s desítkami termálních pramenů. Jedinečnou místní atrakcí jsou přístupné podzemní štoly, ve kterých se léčí osoby trpící dýchacím a kožním onemocněním.

Nejmladším z trojice jmenovaných lázní je Bad Kleinkirchheim, který jako jediný získal prestižní ocenění Alpine Wellness. Po úžasném celodenním lyžování máte možnost odpočinku v pravých římských lázních, místním wellness a beauty centru nebo termálních lázních St. Kathrin.

Bad Gastein

V centru Gasteinských Alp ve výšce 865 metrů nad mořem se rozprostírají proslulé radioaktivníl lázně Bad Gastein. Přijíždějí se sem léčit zejména pacienti trpící revmatem, poruchami krevního oběhu a dnou. Kromě neuvěřitelných 18 radioaktivních pramenů lázně lákají na překrásný Gasteinský vodopád řítící přímo se středem města.

Laa an der Thaya

Lázeňský klenot v blízkosti rakousko-českých hranic láká rok od roku více českých turistů. Kromě klasických lázeňských a wellness procedur nabízí zajímavost jakými je termální kino, podvodní hudba nebo 90 metrový tobogán se světelnými efekty!

Termální lázně Loipersdorf

Lázně s bohatou historií se stávají jakousi mekkou rakouského lázeňství. Na území téměř 9 000 m2 najdete úchvatnou saunovou vesničku zahrnující klasické turecké sauny a finské sauny, římské parní lázně a pro Čechy stále ještě neobvyklé bylinné sauny. Nabízí solnou jeskyni a neobvyklé moderní způsoby léčení, mezi které patří například light-therapy. Kromě odpočinku máte možnost aktivní dovolené. K dispozici je 27-jamkové golfové hřiště nebo hustá síť cyklotras.

Lázně v srdci Rakouska

Vídeň je jedinou metropolí, která se chlubí vlastním termálním pramenem. Lázeňský areál byl postavený na jihu města a stal se oblíbeným cílem obchodníků.  Mezi nejoblíbenější patří lázně hotelu Sacher.

Nebaví vás pouze odpočívat?

Nechcete-li navštívit rakouské lázně na vlastní pěst, můžete využít nabídky českých i zahraničních cestovních kanceláří. Kromě klasických lázeňských a wellness pobytů máte možnost objednat si i wellness balíček spolu s lyžařskou permanentkou nebo třeba cykloturismem. Čtyřdenní wellness pobyt s lyžováním pořídíte už za 250 EUR, týdenní vás vyjde na 450 EUR. V ceně je většinou zahrnuta polopenze, lázeňské a pobytové taxy, vstupy do wellness a dokonce i skipasy.